"Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny."

Prosinec 2015

HUDEBNÍ CD - Steinovy, Kamberská: Měsíček svítí (2008)

27. prosince 2015 v 23:09 Hudební CD


obal alba

"Máme slabost pro lidovou kulturu, jsme vděčné prolézačky roubených chalup a obdivovatelky starých kapliček na zapomenutých kopcích… A taky jsme mámy, a tak víme že dnešní děti potřebují znát kromě Mozilly a iPodu i tajemství pěšinek, po kterých chodíval mysliveček za svou milou, nebo širokých hlubokých vltavských tůní… K písním jsme přistupovaly s úsměvem - pro každou z nich jsme hledaly jednoduchý nápad nebo vtípek, který by "jen tak mimochodem" podtrhl její kouzlo." (Sestry Steinovy)
Sestry Steinovy připravily na letošní podzim kolekci lidových písní pro dětské posluchače nazvanou Měsíček svítí. Současně s deskou vychází u nakladatelství Baobab originální ilustrovaný zpěvník těchto písní od jejich dlouholeté souputnice, malířky z Vysočiny Terezy Říčanové.
CD obsahuje 26 písní v prostém, ale pestrém aranžmá (od zpěvu dětí s doprovodem praskajících větviček až po nenápadné temné elektronické bublání Tálinského rybníka, Luciin klavír si občas hraje na natahovací hrací strojek…). Sestry Steinovy podle svých slov myslely i na rodiče, kteří bývají nuceni desky svých dětí poslouchat často několik týdnů nepřetržitě - a snažily se aby byla deska zábavná pro obě generace. Část písní zpívají sestry samy, na část si vypátraly talentované, ale neškolené děti. ("Chtěly jsme po nich přirozené, nespoutané zpívání.")
Nahrávka vznikla v červenci 2008 v pražském studiu Svengali, stejně jako na předchozích deskách Sester Steinových se o zvukovou stránku postarali Vladimír Papež a Alexej Charvát.

HUDEBNÍ CD - Hm...: Klukoviny (2011)

27. prosince 2015 v 23:05 Hudební CDSestřih z představení Klukoviny skupiny Hm... pro děti
obal alba
Skupina Hm... vydává dětské album Klukoviny, CD plné dětských písniček se zhudebněnými texty Vítězslava Nezvala, Františka Hrubína, Pavla Šruta, Jiřího Ortena, Josefa Hiršala, Josefa Kainara, Ivana Blatného a dalších.
Hm... zhudebňují poezii už 16 let. A protože v současnosti mají členové skupiny dohromady již deset dětí, přirozeně obrátili svoji pozornost i na klasickou dětskou poezii. Na albu je celkem osmnáct krátkých písniček rozmanitých forem i stylů, v nichž tentokrát nefigurují žádní hosté. Hm... si vystačili sami, ovšem na nástrojovém obsazení to znát není, protože každý z členů ovládá nejméně tři různé hudební instrumenty.

Kapela se snažila na albu zachovat živý akustický dojem z nahrávky. K tomu ovšem Ondřej Ježek, jejich stálý zvukový tvůrce a mistr, písničky doplnil také špetkou hrubších a elektronických zvuků.

HUDEBNÍ CD - Zuby, Nehty: Dítkám + 4 pohádky (2011)

27. prosince 2015 v 22:58 Hudební CD
koupit CD či jednotlivé písně, ukázky skladeb


obal alba

Dámská kapela Zuby nehty natočila před mnoha lety CD Dítkám, které je plné legračních písniček. Jsou to veselé skladby o mouchách, molech, o sokolovi, o škole, o malé holčičce Lú, která zkouší na konci ulice lítat, o tom jak prší a lidi nosí deštníky a mnoho dalších. Reedice CD, které již nebylo 10 let k sehnání vychází nyní v remasterované zvukové podobě a s pohádkovým bonusem.

4 pohádky (Bajaja, Nádherná cesta nocí, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Aiša) v délce přes 32 minut čte Tomáš Hanák.

Album vyšlo v pěkném papírovém digipacku.

01 Ven paca
02 Kámoš
03 Sokol
04 Jahody
05 Mouchy v bytě
06 Kroky
07 Revizor
08 Deštníky
09 Těžkopádná Lú
10 Cesta nocí
11 Koleda
12 Hodiny
13 Vyletěli moli
14 Ve škole
15 Husičky
16 Krvavý koleno
17 Na konci ulice
18 Bajaja
19 Nádherná cesta nocí
20 Dlouhý, Široký a Bystrozraký
21 Aiša

HUDEBNÍ CD - Pískomil se vrací (2012), (2014)

27. prosince 2015 v 22:39 Hudební CD

A kdy už tam budem? (2012)


obal alba

Pískomil se vrací - nová kapela pro kluky a holky, která se líbí i rodičům!

Nový hudební projekt vznikl jako reakce na naprostý přebytek hlodavců chovaných dětmi v jejich pokojíčcích. Přemnožení a opomíjení pískomilové utíkají z nedbale zajištěných klícek, slaňují po stupačkách do sklepních garáží a usidlují se v kabelových rozvodech automobilů, kde po sobě zanechávají cédéčko v přehrávači. Pískomil přináší pořádnou muziku na CD s názvem A kdy už tam budem? Pískomilovo cédéčko a výstražný trojúhelník: povinná výbava vašeho vozu. Pískomilácké songy snižují hluk motoru a pomáhají posilovat rodinnou pohodu v automobilu! První CD kapely Pískomil se vrací - dovádivé písničky na dlouhé cesty autem. Cédéčko 13 pískniček se jmenuje A kdy už tam budem? přesně podle toho, co děti na zadních sedadlech nejčastěji zajímá.
Uvnitř CD se skrývá kromě malých dárku od Pískomila i soutěž! Kdosprávně odpoví a bude vylosován, tomu přijedeme zahrát na jeho narozeninovou oslavu.

Písničky:

Zajímavostí poťouchlého alba, kterým provádí hlas z autonavigace a neposedné děti, je například zpověď známého zpěváka Radka 'Gipsy' Bangy coby tříměsíčního batolete (Já jsem tady!) nebo punková revolta nezletilých dětí (Dospělácká). Album vzniká ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka a vyjde ve vlastní produkci kapely Pískomil se vrací. Jeho výtvarná podoba je dílem ostravské výtvarnice a animátorky Teréz Nývlt. Nadživotní, koncertní podobu Pískomila zpracoval výtvarník a řezbář Jan Suša, kostýmy pro kapelu navrhl Jakub Skřepský.
Jak vznikl Pískomil a jeho písničky? Popisuje jeden z autorů Ondřej Pečenka: " Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo. Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy.Mít nový repertoár, vlastní malou kapelu a vlastní dítě, to je sen každého otce po třicítce. Tak se u nás doma v podkroví v uplynulém roce zrodil vedle dcery Emilky taky Pískomil. Při večerním uspávání Emilky jsem měl u sebe vždy malé nahrávadlo a tak vznikaly nové melodie. Na pozadí mnoha těchto nahrávek je jasně slyšet miminkovský punkový vokál."

Buďte první, komu se to líbí! (2014)


obal alba

Zbrusu nové album plné dovádivé muziky a peprných songů pro nezbedné kluky a holky nazvané Buďte první, komu se to líbí vydává kapela Pískomil se vrací. Album nabízí více než 34 minut rokenrolu pro děti a jejich rodiče (nejen) do auta pro prázdninové výlety. Tematicky se můžou holky i kluci těšit na chytlavé songy o pirátské holčičí sebrance, na kterou je každej táta krátkej, přiznání zpěvačky Kyti, že nechtěla být zpěvačkou, ale úřednicí, riot-song o čokoládě, lajkování na facebooku se směšným koncem, veverušce z doby ledové nebo hit o starším bráchovi, kterého zajímají jen rychlá auta. Pískomil má zkrátka rád holk'n'kluk'n'roll a jeho svižné písně donutí malé nezbedy k tanci i na zadních sedačkách auta nebo autobusu.
Kapela na nové album přibrala dechové nástroje a album Buďte první, komu se to líbí! má tak ještě svižný rockový nádech - slovy samotného Pískomila "výborně šlape, když se šlape na plyn". Stejně tak ale potěší malé posluchače ze sluchátek při cestě vlakem, v čekárně před prohlídkou u zubaře nebo naopak při radostném úprku, když prohlídka dopadla dobře. Věk fanoušků přitom pro kapelu Pískomil se vrací nehraje zásadní roli - písničky jsou jednoduše určeny všem, kdo jsou schopni zůstat navždy dítětem a umí dát "správňácky" palec nahoru, když se jim něco líbí. "Pískomil říká, že na koncertech můžeš křepčit na nové písně a být tak jednoduše první, komu se to líbí. Ten, kdo zůstal doma, prohloupil. Přijede vůbec Pískomil příště? Vrátí se k nám? Skočím aspoň na facebook a dám mu lajk. Budu tak ve spojení s jeho aktivitami a zjistím snadno, kde můžu být prvním, komu se to líbí," říká frontman Ondřej Pečenka. Pískomil si navíc umí užívat života a dobrodružné cestování s rodinou mu prostě svědčí. "Jakmile vypuknou prázdniny, nic ho neudrží a s novou písní na rtech vyráží na toulky po světě tak jako všechny děti," dodává Pečenka. Z cestovního kufru na svém albu Buďte první, komu se to líbí! tak Pískomil trousí neuvěřitelné, zhudebněné příběhy pro nezdolné mlsouny čokolády, pro neklidné noční spáče, pro všechny čerty a Mikuláše, pro nomádskou odtahovou službu porouchaných slonů z africké dálnice, veverušku z Doby ledové a dokonce i pro tajné vyžírky všech ledniček světových kuchyní.

Seznam písní: Buďte první, komu se to líbí

Pískomil se vrací s další várkou muziky pro děti, která pořádně šlape. Když šlapete na plyn.
A vy BUĎTE PRVNÍ, KOMU SE TO LÍBÍ!
Muzika pro každého, kdo je, byl a zůstal dítětem. Pro každého, kdo dává palec nahoru. Přesně pro tebe, pokud jsi taaakhle malinkej v zubařským křesle, lajkuješ na facebooku, skáčete se ségrou jako holky-pirátky tátovi na záda, když přijde z práce, pro staršího bráchu-vyčůránka, co miluje rychlý auťáky, pro holky, co chtěly být jednou né zpěvačkou, ale úřednicí, pro nezdolné mlsouny čokolády, pro neklidné noční spáče, pro všechny čerty a mikuláše, pro nomádskou odtahovou službu porouchaných slonů z africké dálnice, veverušku z Doby ledové a dokonce i pro tajné vyžírky všech ledniček světových kuchyní. O tom všem Pískomilova kapela složila 12 nových peprných pískniček do auta na rodinné cesty.. Zkrátka muziku, která z vás vydoluje skvělou náladu, i když je zrovna den blbec. Kdo netancuje, přimrzne k sedačce!
Členové kapely Pískomil se vrací:
Onďatra (Ondřej Pečenka, kytara - bicí, zpěv)
Pavoučí Kája (Karolína Dytrtová, zpěv)
Kyti de le Rocha (Kristýna Kudrnáčová, zpěv)
Filip Konipásek (Filip Nebřenský- nespočet hudebních nástrojů, zpěv)

HUDEBNÍ CD - Sto Zvířat: Tlustej chlapeček (2013)

27. prosince 2015 v 22:14 Hudební CD

obal alba

TLUSTEJ CHLAPEČEK SE VČELOU V KALHOTÁCH aneb gangsta zpívánky... Sto zvířat přichází s novým albem, které je nejen o zvířatech, nejen pro děti a nejen pod stromeček. Téma tak trochu "jiných" písní, bylo ve vzduchu už několik let a to nejen kvůli těm 18 dětem, které členové kapely mají...Textař a saxofonista Tomáš Belko vytáhl ze šuplíku texty, které mnohdy vznikly už v jeho adolescentním věku, doplnil je několika současnými a vzniklo tak zatím nejhravější a nejpestřejší album kapely, kde pod hudbou je podepsán zpěvák a perkusionista Honza Kalina a jedná se tak o "manželský" projekt této letité autorské dvojice. V textech 15 písní a jedné básničky, které na albu naleznete, ať už je to Nechutná čivava, Lamy a větrolamy, Potkala vrána pelikána, Opravdový mlž, Hacienda nebo Sušená švestka, se vychází z rozpočítadel, bajek nebo dětských říkaček, ovšem Tomáš Belko je posouvá významově ostře do "svého" zvláštního světa a děti rozhodně nešetří. Mnohdy to působí tak, že Zvířata natočila i svoje nejdrsnější album, ale letitá otcovská a pedagogická zkušenost obou tvůrců mluví jasně: dítě je rovnocenný partner a tudíž není třeba ho nijak podceňovat, ale ani zbytečně rozmazlovat... V hudbě, která je pro jeho rukopis typicky rytmická, vzdává Honza Kalina hold svým oblíbeným kapelám a to napříč žánry. Proto tu najdete nejen ska a reggae, ale starý swing, doo-wap, latinu, ethno, rockabilly i vojenský pochod. Zkrátka takový pokus o malou hudební encyklopedii, aby děti měly šanci seznámit se i s žánry, které se v rádiích příliš nehrají. Na albu kromě kompletní desetičlenné sestavy Sto zvířat (Jana Jelínková - zpěv, Honza Kalina - zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr - kytara, Petr Hostinský - zpěv, klávesy, Wilco Versteeg - baskytara, Miki Nop - bicí, Tomáš Belko - tenorsaxofon, Jiří Hanzlík - barytonsaxofon, Martin Kachna Líska - trombon, Pavel Herzog - trubka) hostují stálí spolupracovníci kapely: vokalista a multiinstrumentalista Filip Nebřenský, saxofonistka Markéta Smejkalová, vokalistky Alena Průchová, Kateřina Augustinová, Zuzana Ďurdinová a mnozí další. Každá píseň má navíc jakéhosi patrona, který je mimořádnou Zvířaty oblíbenou osobností a je zároveň mistrem ve svém oboru, zde však hraje na zcela absurdní nástroj. A tak na albu uslyšíte Radima Hladíka hrát na tenisovou raketu, Marka Ebena chrastit na dešťovou hůl, Jaroslava Svěceného hrát smyčcem na ramínko, Báru Polákovou tleskat, Františka Kopa bublat brčkem v limonádě, Roberta Kodyma hrát na nafukovací balonek, Jaroslava Uhlíře na triangl, Jiřího Macháčka pochodovat, Davida Černého hrát na guiro, divadelníky VOSTO5 luskat, mistra Evropy v boxu Ondřeje Palu hrát rukavicí na kopák a mnoho dalších oblíbenců kapely účinkovat v naprosto nečekaných partech.
Skladby:

1. Nechutná čivava - 2:43
2. Potkala vrána pelikána - 2:57
3. Lamy a větrolamy - 2:55
4. Loreta - 2:20
5. Mezery - 3:11
7. Ouzko - 0:34
8. Uklízečky - 2:02
9. Hacienda - 2:49
10. Před ložkami - 1:21
11. Husokachny - 2:35
12. Fakíři - 4:54
14. Ukolébavka - 1:56
15. Sušená švestka - 2:02
16. Chytrák - 3:53

HUDEBNÍ CD - Výběr skladeb - Havět všelijaká 1 (2005), 2 (2007)

27. prosince 2015 v 22:06 Hudební CD

Havěť všelijaká (2005)


obal alba

"Havěť všelijaká" byla připravována ve spolupráci s producenty Vítem Sázavským a Jiřím Sedláčkem a volně navazuje na album "Sloni v porcelánu - aneb Písničkáři dětem" z roku 1999. I nyní jde o kolekci originálních skladeb předních osobností české hudební scény, tentokrát však nejenom známých písničkářů. A tak se na jediném albu vedle sebe objevují následující jména:
1. Majerovy brzdové tabulky Zvířátka 2:30
2. Jiří Schmitzer Krabička 2:20
3. Václav Koubek Obři 1:20
4. Jiří Lábus Bleší olympiáda 3:30
5. Svěrák & Uhlíř Labutě 2:20
6. Jiří Dědeček Kuna ví 3:50
7. Pavlína Jíšová Lenochod 1:40
8. Jan Burian Psí kusy 1:40
9. Bratři Ebenové Sloni 2:40
10. Slávek Janoušek Kobra 2:56
11. Sestry Steinovy A je nám dobře 2:10
12. Jiří Suchý Léto letoucí 2:00
13. Jindra Kejak Koupil jsem na trhu… 1:20
14. Ivan Mládek Defilé u moře 2:20
15. Roman Dragoun Les 2:30
16. Jana Kirschner Zajíc 2:20
17. Zdeněk Vřešťál Psí balada 3:20
18. Raven Zahradník kozlem 0:58
19. Jarek Nohavica Samuraj 1:35
20. Jablkoň Ježibabí 3:27
21. Aleš Háma Svině divoká 1:05
22. Roman Holý Zoubky 2:55
23. Jan Budař Vánoce na Marsu 2:55
24. Jaroslav Samson Lenk Laně 1:30
25. Katka Šarközi Brontosaurus 2:24
26. Wabi Daněk Indiánská 1:05
27. Neřež Velký zvíře 1:10
28. Richard Krajčo Kluziště 2:40
29. Jiří Suchý a Jiří Šlitr Kočičí bál 1:05
30. Vlastimil Redl ZOO 0:54
31. Hradišťan Zajíček běží 1:07
32. … a nakonec něco pro zlobivé děti
Nosič je určen dětem, ale svou dramaturgií je blízký i dospělému posluchači - rodiči, podobně jako např. v minulosti úspěšní Nohavicovi "Tři čuníci" nebo Skoumalovo "Kdyby prase mělo křídla". O výtvarné pojetí obalu byl (stejně jako u "Slonů... ") požádán Michal Cihlář, jehož nezaměnitelný rukopis zná veřejnost mj. z reklamy pro pražskou ZOO

Havěť všelijaká 2 (2007)


obal alba

Volné pokračování úspěšného titulu bylo opět připraveno ve spolupráci s producenty Vítem Sázavským a Jiřím Sedláčkem. I nyní jde o kolekci originálních skladeb předních osobností české hudební scény.
O vzhled obalu se opět postaral výtvarník Michal Cihlář.
Písničky
1. R. TESAŘÍK & EVE QUARTET ● Krokodýl vegetarián J. Sedláček/V. Poštulka
2. P. JANDA ● Pavoučci P. Janda/P. Janda
3. M. TRCHOVÁ & J.-M. RAK ● Bakterie Božena J.-M. Rak/J.-M. Rak
4. M. ŽBIRKA ● Mary Had A Little Lamb anglická lidová
5. P. SKOUMAL ● Angličané P. Skoumal/E. Frynta
6. RAVEN ● Všechno lítá Raven/Raven
7. V. KOUBEK.● Slon V. Koubek/V. Koubek
8. O. HEJMA ● Pamětník J. Slíva/J. Slíva
9. S. JANOUŠEK ● Strašidlo skříňové S. Janoušek/S. Janoušek
10. J. VOSKOVEC & J. WERICH ● V domě straší duch J. Ježek/J. Voskovec - J. Werich
11. I. FRÜHLINGOVÁ & BRATŘI ORFFOVÉ ● Píseň pro Alenku I. Gajdoš/Fr. Hrubín - I. Gajdoš
12: C & K VOCAL ● Píseň hlemýžďů jdoucích na pohřeb J. Cerha/J.Prévert, přel. Fr. Hrubín
13. J. DĚDEČEK ● U Žatce J. Dědeček/J. Dědeček
14. J. LÁBUS ● Na výstavě kanárů I. Mládek/I.Mládek
15. SANYLAND ● Modlivky S. Sany Grék/S. Sany Grék
16. R. PASTRŇÁK ● Kuřátko od maminky R. Pastrňák/ R. Pastrňák
17. I. HLAS ● Zmrzlina a chobotnice I. Hlas/I. Hlas
18. J. KOUBKOVÁ ● Kráva J. Slíva/J. Slíva
19. NESTÍHÁME ● Chroup P. Ovsenák - J. Řepka/ P. Ovsenák - J. Řepka
20. I. MLÁDEK ● Náš páv I. Mládek/I.Mládek
21. SPIRITUÁL KVINTET ● Bílé křídlo motýlí J. Cerha/J. Tichota
22. O. HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS ● Chyťte brouka A. Jindra/J. Moravec
23. R. ŠTOLPA ● Pszczółky małe polská lidová
24. RADŮZA ● Kózka polská lidová
25. J. SAMSON LENK ● Had J. Samson Lenk/J. Samson Lenk
26. V. ČECH ● Turista J. Sedláček/V. Čech
27. BOTAFOGO ● Chumelí J. Jiráň/J. Jiráň

HUDBENÍ CD - Radůza: O Mourince a Lojzíkovi (2008)

27. prosince 2015 v 22:01 Hudební CD

obal alba

2CD O Mourince a Lojzíkovi aneb Pohádkové čtení se zpěvy!

Na popud nakladatelství Brio, které se rozhodlo vydat ediční řadu pohádek napsaných "nespisovateli" vznikla i Radůzina knížečka O Mourince a Lojzíkovi. Radůza pohádky načetla a ke každé z nich napsala písničky a tak vzniklo roztomilé 2CD, na kterém se to hemží jak bytostmi pohádkovými ( sedmihlavá saň, princezny a víly...), tak bytostmi, které můžete běžně potkat na ulici (paní Macháčková, manikérka, turecký učenec...). Veselé pohádky, které vždy skončí tak, že " nikdo už nikdy nebyl sám a nikomu už nikdy nebylo smutno" doplňuje 20 nových písniček, k jejichž nahrání si autorka přizvala dva folklórní soubory a to Domažlickou dudáckou muziku a Cimbálovou muziku Stanislava Gabriela. Krom toho se písničkářka doprovází na svůj oblíbený akordeon či klávesy. Vznikl tak "minimuzikál jednoho písničkáře", který vás jistě nezarmoutí.
2CD lze zakoupit samostatně za 269,- Kč - zvolte záložku CD, nebo dohromady s knihou za 359,- Kč zvolte záložku kniha, pokud je v nábídce!!


01 Slyšte děti (prolog)
02 O Mourince a Lojzikovi 1
04 O Mourince a Lojzíkovi 2
05 208 pokojů
06 O Mourince a Lojzíkovi 3
07 Než usedneš do kočáru
08 O Mourince a Lojzíkovi 4
09 Když jsem byl mlád
10 O Mourince a Lojzíkovi 5
11 O princi ze sousedního království 1
13 O princi ze sousedního království 2
14 Za devatero horami
15 O princi ze sousedního království 3
16 Macháčková s.r.o.
17 O princi ze sousedního království 4
18 Kristýnčina píseň
19 O princi ze sousedního království 5
20 Svatební
21 Jak pan král přemohl draka a vzal si královnu 1
22 Hrozný drak
23 Jak pan král přemohl draka a vzal si královnu 2
24 Vyšívá Stázka richelieu
25 Jak pan král přemohl draka a vzal si královnu 3
26 Konzumační
27 Jak pan král přemohl draka a vzal si královnu 4
28 Drakova zubařská
29 Jak pan král přemohl draka a vzal si královnu 5
30 O Tureckém učenci a manikérce 1
31 Učňovská
32 O Tureckém učenci a manikérce 2
33 Muratova píseň
34 O Tureckém učenci a manikérce 3
35 Manikérčin žalozpěv
36 O Tureckém učenci a manikérce 4
37 Murat k manikérce
38 O Tureckém učenci a manikérce 5
39 Vítání Mutara
40 Co chceš, nos si na hlavě (epilog)

HUDEBNÍ CD - Slávek Janoušek: Dušičky (2011)

27. prosince 2015 v 21:28 Hudební CD

obal alba
Písničkář Slávek Janoušek hrající ve dvojici s Lubošem Vondrákem vydává CD dětských písní Dušičky s podtitulem Písně nejen pro děti. Krátké a výrazné písně mnohde s poměrně bohatým aranžmá jsou autorsky dílem Slávka Janouška a k polovině písní jsou jako texty použity básně z čerstvě vydané knihy Milion melounů Daniely Fischerové, autorky divadelních a rozhlasových her, povídek a také knih pro děti.

Písničky spolunahrály významné osobnosti hudební scény jako například Vít Rokyta, zvaný Orff, kytarista skupiny Fleret, který ozdobil CD mnohými party na nejrůznější nástroje - el. a akustické kytary, basa, klávesy, akordeon, loutna, cembalo, nebo Petr Bende - programování bicích a klávesových nástrojů atd., filharmonici Pepa Klíč přidal violoncella, Pepa Mrázek housle, Dalibor Štrunc ze skupiny Cimbal classic cimbál, Luboš Javůrek z Bokomary, v jehož studiu se natáčelo, foukací harmoniku, Petra Šany Šanclová zpěv a zobcovou flétnu. Na aranžmá se podíleli Slávek Janoušek, Vít Rokyta, Luboš Javůrek a Petr Bende. Celé potom editoval, smíchal a zmástroval Miloš Makovský.

Písničky:
01. Dušičky 1:43
02. Dva zajíci 1:51
03. Ťapínek 1:58
04. Syslí jazykolam 1:54
05. Milion melounů 1:52
06. Rýmovačka 2:11
07. Strašidlo skříňové 1:33
08. Kokršpaněl 1:53
09. Dopis Ježíškovi 2:54
10. Na Štědrý den 2:05
11. Pan Balabán 1:45
12. Houpačka 2:07
13. Malé rozhovory 2:09
14. Mokrá bota 2:40
15. Dvojice 1:46
16. Katka tká 1:44
18. Cestovní pas 1:40
19. Čumbulák 2:28
20. Co všechno je slyšet 1:47
21. Unavené sluníčko 3:25

Hudba: Slávek Janoušek
Texty: Slávek Janoušek (1-3, 7, 10, 12, 14, 17, 19, 21),
Daniela Fischerová (4 - 6, 8, 9, 11, 13, 15,16, 18, 20)
- zhudebněné texty z knihy Milion melounů (nakladatelství Meander, 2011)


Nahráli:
Slávek Janoušek - zpěv a kytara (1 - 21), sbor (2, 6, 7, 14, 19), ruchy (7), kastaněty (8)
Luboš Vondrák - zpěv (3, 4, 8, 9, 12, 16), kytara (4, 12, 16), slide kytara (11), štěk (8)

A hosté:
Vít Rokyta - el. kytara (2, 11, 17 - 19, 21), ak. kytara (8, 11, 13, 14, 19), slide kytara (2), basa (2, 3, 11 - 15, 17 - 19), akordeon (8), klávesy (2, 3, 18), cembalo (3), cimbálek (14), loutna (14)
Petr Bende - programování nástrojů: bicí (2, 5, 9, 13, 20), perkuse (2, 11, 18), klávesy (5, 11), hammondky (13), basa (5, 20), sitár (11), zvonečky (9), ruchy (19); nahráno: studio PB
Pepa Klíč - violoncella (6, 9, 12, 16, 21)
Pepa Mrázek - housle (4, 6, 12, 16, 17)
Ludvík Morysek - housle (21)
Dalibor Štrunc - cimbál (8, 17), nahráno: studio Zeman Brno
Luboš Javůrek - foukací harmonika (1, 13), grumle (1, 11), fufu (11), sbor (6, 14), triangl a hrkačka (14)
Petra Šany Šanclová - zpěv (13), sbor (6, 14), zobcová flétna (2, 15)

Nahráno: studio Javor, Kobeřice u Brna, říjen - listopad 2011
Editace, mix a master: studio Masound, Miloš Makovský, listopad 2011
Titulní píseň Dušičky nahrána a smíchána tamtéž, červen 2011; na tomto CD extra je i animovaný klip Dušičky autorky Barbory Podolské; píseň je rovněž součástí sampleru CD 3B - Bongo BomBarďák (Indies Scope 2011)
Foto na obalu: Barbora Podolská
Vydal: Slávek Janoušek, Agentura ©JANMilé děti a dospělí (protože pro vás jsou ty písně taky)!

Už v 80. letech jsme spřádali plány vydat desku dětských písní společně s kolegy písničkáři Karlem Plíhalem a Jarkem Nohavicou, protože jsme měli stejně staré mladé děti. S Karlem jsme nestačili Jarkovu tempu při skládání a ten nakonec vydal desku sám - Tři čuníky. Myšlenky natočit dětskou desku jsem se od té doby nevzdal, ale došlo k tomu až teď, kdy mám v nejbližším okolí zase malé děti.

Ty písně vznikat musely. Stalo se tak třeba při hře a zpíváme si je při konkrétních příležitostech, např. Houpačku při houpání, aby chudák kočka nemusela pořád jíst ty kroupy. Před cestou k babičce jsme našli starou botu pod tajícím sněhem a během cesty byla na světě Mokrá bota, na cestě z dušiček od babičky zase vznikly Dušičky. Do lesa dělat vánoce zvířatům jsme chodili už kdysi a fakt chodíme dodnes.

A pak jsem také objevil krásné skotačivé verše spisovatelky Daniely Fischerové a hned mě k nim začaly napadat melodie (a to doslova). Nepusťte je ven!

A tak bych rád poděkoval všem, kteří mi s tímto CD pomohli, a předkládám hravou sadu písní pro všeobecný zpěv. Pojďme si víc hrát, nějak na to zapomínáme. Rád bych poopravil větu: Kdo si hraje, nezlobí na Kdo si hraje, žije líp. A já tvrdím, že i déle. Neb jsem velkým starým dítětem a už jím hodlám zůstat.

Slávek Janoušek

HUDEBNÍ CD - Musica Bohemica

27. prosince 2015 v 21:22 Hudební CD

UKOLÉBAVKY PRO NEJMENŠÍ (2012)

obal alba

Hajej, můj andílku
Lidové písně z Čech a Moravy
Zpívají Jarmila Miháliková, Hana Chlomková, Ludiše Dunděrová, Vlasta Grycová, Anna Hlavenková a dětský sbor z Hradce Králové
Hraje Musica Bohemica, dirigent Jaroslav Krček

Ukolébavky jsou první písně, které dítě slyší. Patří k základním hudebním prvkům každé kultury v celé historii lidstva. V našem výběru jsou lidové ukolébavky z Čech či Moravy, zpívané jednohlasně i sborově souborem Musica Bohemica, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je Jaroslav Krček. Členové sdružení se věnují interpretaci tvorby různých historických vrstev, také hudby lidové a pololidové. V nahrávce najdeme známé písně, jako Spi, děťátko, spi, Hajej můj andílku, Černé oči jděte spát, ale i méně známé krajové varianty uspávanek např. z Chodska, či Hrozenkova. Mezi těmito lidovými písněmi se vyskytuje jediná se zaručeným autorem. Je jím Jan Amos Komenský s písní Spi, mé milé poupě.

Dítě je uspáváno příjemnými, něžnými zvuky, jež pravidelným rytmem napodobují tep lidského srdce. Zde je také původ citové vazby k matce a rodině. Ukolébavky vytvářejí silné pouto mezigenerační, zbavují děti stresu, působí uklidňujícím dojmem. Texty těchto písní vznikaly během staletí přirozeně, ze silného citu, tak jako pravá poezie, a nezanikly, předávány z generace na generaci. Většina z nás některou zde uvedenou píseň zná z raného dětství.
Skladby:

1.Hajej, můj andílku
2.Děťátko malý
3.Spi, synáčku, spi
4.Hájo, hájedlo
5.Husni, husni, díťátko
6.Sluníčko zašlo
7.Hajej, nynej, Pepíčku malej
8.Spala bych, spala, ale ne sama
9.Spi, Janíčku, spi
10.Zahrajte ně ztichúčka
11.Usnula, usnula
12.Huli, beli, usni
13.Halí, dítě
14.Halé, dítě
15.Spala bych, spala
16.Spi, mé milé poupě
17.Černé oči jděte spát

Detail obalu
NOVINKA:
MILUJ PRAVDU - MISTR JAN HUS

umělecký přednes: Petr Kostka, Alfred Strejček
hudba: Jaroslav Krček
hraje Musica Bohemica
Cena: 200.- KčDetail obalu
NOVINKA:
PÍSNĚ V ČASE

historické písně a tance, písně ze sbírek, písně rozpravné, hudba k baletu Loď bláznů
hraje Musica Bohemica
Cena: 100.- Kč
Detail obalu
NOVINKA:
SPIRITUÁL KVINTET + MUSICA BOHEMICA

live koncert Litomyšl
Cena: 200.- Kč

Detail obalu
NOVINKA:
AD FONTES

2 CD - LIDOVÉ PÍSNĚ
Autor: Jaroslav Krček
hraje Musica Bohemica
Cena: 250.- KčDetail obalu
NOVINKA:
ŠTĚDRÝ DEN

Autor: Jaroslav Krček
Vánoční mše, programní skladba Štědrý večer na Erbenovu báseň ze sbírky Kytice, Dudácká mše, Vánoční muzika a další...
hraje Musica Bohemica
Cena: 200.- Kč


Detail obalu
NOVINKA:
CZECH CONTEMPORARY MUSIC FOR OBOE - GABRIELA KRČKOVÁ, MUSICA BOHEMICA

Gabriela Krčková - oboe d'amore, english horn, Musica Bohemica
CD booklet (PDF)
Cena: 200.- Kč

Hudební CD

Detail obalu
Český rok
Autor: Jaroslav Krček
hraje Musica Bohemica
Cena: 200.- Kč
Detail obalu CD
MAIESTAS ET VITA CAROLI
Autor Jaroslav Krček
hraje Musica Bohemica
Cena: 200.- Kč
Detail obalu CD
VÁNOČNÍ KOLEDY/ CHRISTMAS CAROLS
Arr. Jaroslav Krček
hraje Musica Bohemica
Cena: 200.- Kč
Detail obalu CD
HOŘICKÉ PAŠIJE - ČESKÁ MŠE č. 2
MYSTERIUM HOERICENSE - MISSA NO. 2
[2007] MB 010-2
Autor Jaroslav Krček
Musica Bohemica, Komorní sbor Praha, sólo - Lubomír Vraspír, Jarmila Miháliková, Jaroslava Smolová, Jaroslav Krček, recitace - Radovan Lukavský
Musica Bohemica - Praha, Czech Republic 2008
Cena: 200.- Kč

Detail obalu CD
NEJZNÁMĚJŠÍ LIDOVÉ PÍSNIČKY
BEST KNOWN CZECH FOLK
[2008] MB 012-2
Upravil Jaroslav Krček
Musica Bohemica - Praha, Czech Republic 2008
Cena: 200.- Kč


Detail obalu CD
ROZMLUVY S ČASEM
TALKS WITH TIME
[2008] MB 011-2
Autor Jaroslav Krček
Koncert pro dva hlasy a šest hudebníků, text Jinřich Pecka
Účinkují: Jiřina Jirásková, Jana Nováková, Jiří Kostka, housle - Jan Pospíchal, flétna - Jana Nováková, hoboj - Gabriela Krčková, klarinet - Josef Krček, fagot - Jan Lejsal, malá chromatická harfa, trumšajt a bicí - Jaroslav Krček
Musica Bohemica - Praha, Czech Republic 2008
Cena: 200.- Kč

Detail obalu CD
COPAK MĚ NEZNÁTE
[2000] MB - 002-7
Jaroslav Krček: Písně o vojně, žákovské vigilie
Cena: 200.- Kč
Vybrané zvukové ukázky:

HUDEBNÍ CD - Amálka K.Třebická: Nešišlej (2013)

27. prosince 2015 v 21:15 Hudební CD

Nešišlej (2013)


obal alba

Logopedické písničky pro odvážné děti a jejich rodiče


Vtipné autorské album Nešišlej! Amálky K. Třebické je určeno nejen dětem, ale i dospělým posluchačům. Vzniklo na popud logopedky, ale nemá ambice odborného materiálu. CD Nešišlej! je míněno jako doplněk pro všechny malé děti k často tak úmornému procvičování případných problematických hlásek. Pro větší děti pak jako pomůcka pro srozumitelnější mluvu, což začíná být velký problém v posledních letech v současné zkratkovité e-kultuře. A pro všechny lidi bez rozdílu věku a rétorických schopností pro radost. Celé album je poctivě akustické, ve stylu crossover.

Velkou roli hrají na nahrávce texty, které jsou všechny, kromě tří (autor Miroslav Hanuš), z pera Amálky K. Třebické. Každý text je zaměřen na jedno problematické písmeno tak, aby opakovaným zpíváním písničky nebo její části docházelo k procvičování vybrané hlásky, ale velmi nenápadnou formou. Navíc za někdy drsnější slupkou najdete etický či ekologický rozměr. A jak vlastně vznikl záměr natočit takto zaměřené album vysvětluje autorka Amálka K. Třebická. "S dětmi pracuji mnoho let a za pochodu vznikaly různé písničky, část z nich vycházela každý měsíc asi 2 roky v časopise Informatorium. Ty si děti zpívaly i doma, až jedna maminka - logopedka přišla s tím, že některé z nich s úspěchem používá ve své praxi a jestli nechci složit další. "

----------------
Odborné vyjádření: Z mého pohledu klinického logopeda je album Nešišlej! vítanou pomůckou pro mou práci i pro rodiče. Forma písničky je skvělá pro nenásilné a přitom velice účinné procvičování jednotlivých problematických hlásek, výrazně napomáhá k fixaci správných mluvních návyků a zároveň děti přirozeně učí rytmizaci řeči. Texty Amálky K. Třebické jsou neotřelé a vtipné, občasné "těžší" slovo je vyvážené pro děti atraktivními tématy a přidanou hodnotou etického podtextu písniček. Rozhodně bych CD Nešišlej! všem rodičům i logopedům doporučila jako doplněk terapie či jen tak pro radost. Mgr. Iva Krčmářová - provozovatel nestátního zdravotnického zařízení Ambulance klinické logopedie
-----------------


Amálka K. Třebická ve studiu Budíkov nahrála řadu nástrojů - klavír, akordeon či metalofon. Samozřejmě si své písně i nazpívala a v několika písních uslyšíte i Viktora Dyka, vyznavačku slovenského folklóru Aničku Kučerovou nebo Amálčiny dcery. Ve studiu se objevili i další hosté - Hana Pecková (sólová operní pěvkyně a hlasový pedagog), Jan Ježek (bicí, perkuse), Johana Kučerová (violoncello) či Michal Vojáček (příčná flétna). I díky tomu nahrávka zní pestře nejen žánrově, ale i zvukově. Autorem obalu je známý výtvarník Martin Velíšek, který každou píseň v bookletu doplnil i obrázkem. "Dlouho jsem přemýšlela nad výtvarnou stránkou projektu, zkoušela různé návrhy, až najednou během okamžiku se v hlavě něco rozsvítilo a bylo to jasné - jestli by někdo uměl vystihnout náladu těch písniček podle mých představ, tak je to Martin Velíšek! Přestože takovéto zakázky odmítá a obaly a booklety vytváří jen pro "svoji" kapelu Už jsme doma, naše světy si okamžitě porozuměly a Martin velice rychle a s nadšením vytvořil fantastické obrázky." Pochvaluje si spolupráci Amálka K. Třebická.

02 Ďábelská
03 Folklorná
04 Strašidlácká
05 Jojová
06 Muzikantská
07 Zlobivá
08 Uvědomnělá
09 Mandelinková
10 Mravoučná
11 Příjemná
12 Konipasí
13 Odvykací
14 Kriminální
15 Poťouchlá
16 Katastrofická
17 Pošetilá

18 Zeleninová


Žonglování na deset


HUDEBNÍ CD - Karolína Kamberská: Říkadla a Křikadla (2011)

27. prosince 2015 v 21:01 Hudební CD

obal alba


I my dospělí jsme jen takové přerostlé děti.

Nová deska písničkářky Karolíny Kamberské, bývalé poloviny a autorky všech písní dvojice Sestry Steinovy, je zaměřena na jiné publikum než její loňský sólový debut Hořkosladce. I když - tak zcela jiné nebude… "Je to sice deska písniček pro děti, ale při jejich psaní jsem myslela i na rodiče. Je tam spousta vtípků určených jen pro ně, protože tuším že si budou muset desku mnohokrát vyslechnout. Děti přece milují reprízy až do omrzení." Album se jmenuje Říkadla a křikadla a je neučesané stejně jako jeho adresáti. Patnáct písní a jeden bonus obsahuje především velkou dávku vtipné dětské poezie, kterou podtrhuje souznění tří zkušených muzikantů.

Novinka Karolíny Kamberské svojí hravostí určitě uspokojí jak děti tak i dříve narozené, kteří se nebojí popustit uzdu fantazii. Inspiraci písničkářka našla při pozorování svého třetího dítěte, syna Matouše. Oslovila ji přirozenost, s jakou dnešní malé děti zahrnují do svého pohádkově-fantazijního světa moderní prvky. A tak se v písničkách vyskytují ježibaby i mobily, skřítkové i pračky, pejskové i letenky. "Naše generace jako by se pořád bála, jestli jsme už nezašli moc daleko za ztracený ráj našich předků. Baví mě sledovat, jak ta nová už tímhle strachem není zatížená a přesto žije veselý, spokojený život."

Z dětských písniček Karolíny Kamberské se neztratila ironie a provokativnost, kterou znají posluchači jejích písní pro dospělé. Na desce najdete rozjívené divoké písně, i něžnou ukolébavku či oslavu jara.

Koncept "rodinné desky" je poznat i ze sestavy spolupracovníků, kterou Kamberská s nadsázkou označuje za "rodinný podnik". Obal namalovala malířka Tereza Říčanová ve spolupráci se svou dcerkou Johankou Říčanovou, grafickou podobu mu dal autor ceněných knížek pro děti Petr Šmalec. Odvázané sbory zpívá "dívčí punkový sbor" Čilé papričky, který tvoří Karolínina dcera Sára Kamberská spolu s Rozálií a Kateřinou Ponocnými - dcerami multiinstrumentalisty Honzy Ponocného, v jehož studiu deska vznikla. Právě Ponocný nahrál většinu kytar a baskytar, s perkusemi se přidal další dlouholetý spolupracovník Kamberské David Landštof.

02 Jaro!
03 Babucha
05 Tichošlápek
06 Nepolapitelná
08 Kytarista
10 Otesánek
11 Utíká mi míč
12 Skřítek koupelníček
13 Rozcvička
14 Spinkej
15 V obilí

HUDEBNÍ CD - Svěrák, Uhlíř

27. prosince 2015 v 20:29 Hudební CDobal CD

Není nutno... (Supraphon 1993)
...aby bylo přímo veselo (BMG Ariola 1994)
...natož aby se brečelo (B&M Music 1997)
Nemít prachy - nevadí (B&M Music 1999)
Nemít srdce - vadí (B&M Music 2001)
Zažít krachy - nevadí (B&M Music 2003)
Nejsou jen ztráty (B&M Music 1997)
Hodina zpěvu (BMG Ariola 1997)
Severní vítr je krutý (BMG Ariola 1994)
Vánoční a noční sny (B&M Music 2000)
Zažít nudu, vadí (B&M Music 2005)
20 let písniček (B&M Music 2007)
Hity a skorohity (B&M Music 2008)
Alchymisti (B&M Music 2011)
Zpěvník (B&M Music 1997)

HUDEBNÍ CD - Chinaski: Autopohádky (2011)

27. prosince 2015 v 19:52 Hudební CD
Půvabné písničky z filmu, ale i spousta dalších, které se do něj nevešly, nicméně už se dostali do širšího povědomí na koncertech kapely Chinaski i prostřednictvím médií, vycházejí ve speciálním slidepackovém vydání v široké prodejní síti vzápětí po premiéře 17.3. Lucie Bílá jako host, Chinaski jako osvědčení hitmakeři a 18 písniček o autech a řidičích s nezaměnitelnými texty, doprovázející legendární pohádku pro malé i velké..Titulní filmovou písní jenový singl "Duše z gumy".

Tracklist:
Chrysler
Plivníkova píseń
Policie
Kola a kapoty
Víla - zpívá L. Bílá
1, 2, 3, 4, 5, 6...
Porsche 911
Tatínek
Večeře
Ukolíbavka
Za tebou
Závod
Když jde auto k doktorovi
Andělé strážní
Šoférská koleda
Hvězdy nad hlavou

+ NOVÝ HIT 2011:
Duše z gumy

+ KARAOKE BONUS:
. kola a kapoty
. 1, 2, 3, 4, 5, 6...
. hvězdy nad hlavou


HUDEBNÍ CD - Hradišťan

26. prosince 2015 v 23:23 Hudební CD

Hrajeme si u maminky (2005)


Při poslechu nového CD Hradišťanu si uvědomíte jak je důležité zpívat, a nikoli jen pasivně poslouchat, jak je dobré si připomenout písně, ve kterých je ukryt život našich předků, a jak je dobré, že vznikají písně nové, ale také, jak je potřebné se ztišit a vnímat zdánlivou samozřejmost ročního koloběhu a jeho souvislost s koloběhem lidského života. Na CD pro děti, které se dovedou vznášet na dřevěném koníčku a křídlech své fantazie a ve stejnou chvíli, už unaveni, usnout spravedlivým snem, kterým hravost v tom nejbezpečnějším světě u maminky a tatínka davají tolik stěstí a lásky, zhudebnil Jiří Pavlica básničky a říkadla z knížky Jiřiny Rákosníkové "Hrajeme si u maminky" s kouzelnými ilustracemi Jana Kudláčka, která vyšla u vydavatelství Vyšehrad. Ilustrace jsou i v hezkém digipacku a v bookletu CD. Cimbálová muzika Hradišťan patří k nejstarším a nejznámějším moravským cimbálovým kapelám. Vznikla v roce 1950 v Uherském Hradišti. Od roku 1978 je primášem a uměleckým vedoucím Hradišťanu Jiří Pavlica, který tvůrčí práci s folklórem ještě více prohloubil. Dnes je Hradišťan ojedinělým hudebním tělesem s nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem.

Seznam skladeb:
Měsíce - zpěv Alice Holubová a Jiří Pavlica, 6:00
Bude zima, bude mráz - zpěv Veronika Tinková , 6:00
Co je to? - zpěv Jiří Pavlica, 6:00
Při vánoci - zpěv dětský sbor, 6:00
Štědrej večer nastal - zpěv Alice Holubová, Jiří Pavlica a dětský sbor, 6:00
Fanfr, fanfr, fanfrnoch - zpěv Alois Zatloukal, Dominik Pazderský a Patrik Matušina, 6:00
Den přeslavný - zpěv dětský sbor a Hradišťan, 6:00
My tři králové - zpěv Dominik Pazderský, Alois Zatloukal a Patrik Matušina, 6:00
Padá snížek - zpěv Alice Holubová, 6:00
Masopust - zpěv Dalibor Lesa a Hradišťan, 6:00
Na naší zahrádce - zpěv Alice Holubová, 6:00
Čáp - zpěv dětský sbor, 6:00
Jaro už je tu - zpěv Mariana Hrdinová /13 let/, 6:00
Pohádka o zlatém hadu - zpěv Alice Holubová, David Burda a Hradišťan, 6:00
Prší, prší - zpěv dětský sbor, 6:00
Žežulička - zpěv Petra Hrubošová, 6:00
Návrat - zpěv Alice Holubová, 6:00
Husa s housaty - zpěv David Burda, 6:00
Zlatá brána - dětský sbor, 6:00
Prašná brána - zpěv dětský sbor, 6:00
Koně - zpěv Michal Krystýnek, 6:00
Já mám koně - zpěv Jiří Pavlica a dětský sbor, 6:00
Vijte věnce - zpěv Anna Maňásková a dětský sbor, 6:00
Hajho, husy, ze pšenice - zpěv Alois Zatloukal, 6:00
Malička su - zpěv Renata Šťastná /5 let/, 6:00
Když jsem husy pásala - zpěv Renata Šťastná /5 let/, 6:00
Nic nedbám - zpěv Barbora Trubačová , 6:00
Dú kravičky, dú - zpěv dětský sbor, 6:00
Pásla ovečky - zpěv Renata Šťastná /5 let/, 6:00
Zajíček běží - zpěv Renata Šťastná /5 let/, 6:00
Kocúrek - zpěv Jana Hlaváčová a dětský sbor, 6:00
Zvony - zpěv dětský sbor, 6:00
Posvícení - zpěv dětský sbor, 6:00
Ukolébavka - zpěv Alice Holubová a Jiří Pavlica, 6:00
Spi, mé milé poupě - zpěv Alice Holubová, 6:00
Houpu panenku - zpěv Alice Holubová, 6:00
Před spaním - zpěv Alice Holubová, 6:00


Studánko Rubínko (2009)Po 4 letech od alba Hrajeme si u maminky, přichází Jiří Pavlica a Hradišťan s novým albem pro dětské posluchače. Album opět přináší dětské básničky a říkadla, která tak důvěrně známe, zhudebněné Jiřím Pavlicou. Hradišťanské provedení skladem zpřístupňuje album posluchačům všech věkových kategorií. Stejně jako Hrajeme si u maminky, bude i toto album zabaleno v hezkém vícestraném digipacku a bookletu, které budou zdobit ilustrace Jana Kudláčka.

Seznam skladeb:
Studánko, rubínko , 233
Jaro , 233
Sněženky / Bledulky , 233
Čáp letí přes moře , 233
Viju, viju věneček , 233
Konvalinka , 233
Blatouchy I. , 233
Blatouchy II. , 233
Píšťala , 233
Dělám, dělám píšťalenku , 233
Smrtná neděla , 233
Když se hory zelenaly , 233
Velikonoční čas , 233
O čem se zpěvným ptáčkům zdává (Zpívají ptáčci) , 233
Datel , 233
Dětí jako smetí (Kos se směje) , 233
K čemu by byl kosu nos, 233
Moudrý pták sova , 233
Sedí vrabec, 233
Uspávanka se studánkou , 233
Mlýnek, 233
Dřímotěnka , 233
Spi, synáčku, spi , 233
Hop, hop, můj koníčku , 233
Probuzení , 233
Na Žalmana , 233
Svatý Jiří vstal , 233
Máky , 233
Zvonička , 233
Zvoním, zvoním / Jehňátko , 233
Mráček / Mraky / Deštník , 233
Pradlenka, 233
Pršelo, bylo tma , 233
Daj Pán Bůh deštíčka , 233
Studánka (Tancovala v lese víla), 233
Studánko, rubínko / Otevírání studánek , 233

HUDEBNÍ CD - Jablkoň

26. prosince 2015 v 23:15 Hudební CD

Království, Jablkoň Anička a letadýlko (2011)obal alba


CD, určené nejen dětem, je hudebně-dramatickým přepisem divadelního představení Království, které hraje Anička Duchaňová spolu s Michalem Němcem Jablkoněm. Inscenace Království měla již více než 50 repríz. Příběh vypráví o malé holčičce Emě, která ze zvědavosti sestoupí do podzemního království květin, a nakonec pozná jedno z největších tajemství přírody. Na CD je o hodně víc písniček než v představení a podílí se na nich všichni členové Jablkoně.CD Království není určeno jenom dětem. Cesta malé Emy do podzemí je metaforou lidského života. Jak hluboko musí někdy člověk sejít, aby objevil to nejsamozřejmější. CD je tajně věnované všem tatínkům. CD není totožné s představením. Jsou tam nějaké situace úplně nové, které nešly ukázat na jevišti (např. moře zrození). A také je tam o hodně víc písniček, na kterých se podílí všichni členové Jablkoně a dětský sbor Skřivánek.
Jako jakýsi bonus se dá chápat "Discoteka pana Šedozeleného" , kde je 6 písní (některé jsou i v základní části) bez "divadelních hluků a replik".
Album vychází ve 2 verzích: v limitované edici ve formátu 60-ti stránkové knížky velikosti CD v tvrdé knižní vazbě s množstvím obrázků a ilustrací od Aničky Duchaňové (viz CD limit. edice) i jako běžné CD s bookletem (viz CD).

Písničky:
01 Prolog 02:51
02 Ema a Pryskyřník 06:35
03 Pan Šedozelený 06:10
04 Ve škole 09:31
05 Ježibodlák a žížaly 03:43
06 Plísně a kořeny 05:30
07 Klíčení 02:48
08 Tatínek 03:27
09 Školní jídelna 01:50
10 Šedozelený 01:48
11 Kořeny 01:46
12 Sluníčko 01:35
13 Čmeláček 02:04
14 Žížalí 01:10
!! Pozor dva druhy vydání CD:

Standartní CD (plastový box) (záložka CD)
Levné vydání (plastový box): CD - 6 stranný booklet obsahující texty písní a základní informace o albu v plastovém standardním obalu.

Limitovaná edice (knížečka + CD):
Knížečka ve velikosti CD v tvrdé knižní vazbě, 60 stran, ilustrace Anička Duchaňová, kompletní texty v češtině, ochranný obal knížečky, exklusivní vydání.

Obě verze CD obsahují stejné písně.2006Oslava (cd+dvd)
2004Hovada boží
2004Symphonic - XXV
2003Cestující v noci
2001Mumlava
1999Bláznivá
1997Písničky
1995Machalaj
1995Symfonický Jablkoň
1992Baba aga
1991Jablkoň & Svěcený
1988Devátá vlna

kompilace

2007Best Of - Malá lesní

HUDEBNÍ CD - Ivo Jahelka

26. prosince 2015 v 23:10 Hudební CD


Sólové projekty
Soudili se
Ať žije spravedlnost
Veselá revoluce
Panton 1985
Panton 1989
Panton 1990
Výpis z rejstříku lásek
In flagranti
Recidiva
6P 1991
vlastní náklad 1992
vlastní náklad 1995
Pojízdná soudírna
Neznalost neomlouvá
Písně právnické
vlastní náklad 2001
vlastní náklad 2003
vlastní náklad 2009

Společné projekty
Mikrofórum pátrá
Záchranáři z lidu
Tenisová akademie
Panton 1984
vlastní náklad 1998
Wenkov 1999

HUDEBNÍ CD - Yellow Sisters: Zvěřinec (2012)

26. prosince 2015 v 23:05 Hudební CDTřetí album Yellow Sisters je věnováno dětem a jejich dospělákům. Tentokrát Yellow Sisters zapojily celou svou rodinu. Děti hostují hned v několika písních a také se podílely na tvorbě obalu. A ani tatínkové nezůstali opomenuti a zapojili se buď vokálně nebo instrumentálně. Výsledkem je pestrobarevné album plné písniček, ukolébavek a říkanek, kde si přijde na své každý člen rodiny.

Album bylo nahráno v únoru 2012 ve studiu Largo a vyšlo v červnu 2012. Zvuk, mix a master - Jaroslav Pachý, produkce - Yellow Sisters.


HUDEBNÍ CD - Skoumal, Vodňanský

26. prosince 2015 v 22:42 Hudební CD


CD Pro děti (1994)


Obrázek
Jak již název napovídá jde o další "dětskou" desku Petra Skoumala, tentokrát ve spolupráci se svým dlouholetým uměleckým partnerem Janem Vodňanským. Samozřejmě album není zdaleka určeno pouze dětem, písňová tvorba V&S neměla nikdy ostré hranice mezi dětským a dospělým adresátem. Celkem 18 písniček navazuje na veleúspěšné album "Kdyby prase mělo křídla". Celkový čas CD je 51 minut.

Kdyby prase mělo křídla (1991)

Obrázek
Nejslavnější komplet písniček pro děti, který již víc než dvacet let patří k excelentní ukázce toho, jak lze zábavně, hudbou, vtipem a obrazným humorem učit děti vnímat poezii. Autor hudby a autoři textů jsou naladěni všichni na společnou notu dětského, hravého vidění světa. Písničky tak rýmují absurdní situace, kdy například "šlo cestou deset Aniček a potkal je pan Vaníček", nebo "pět ježibab s jedním okem letí, letí nad potokem." Sama píseň titulní zanese prase spolu s autorem textu vzhůru do oblak. Kromě CD vzniklo před lety divadelní představení, jež na prknech Divadla v Dlouhé slaví úspěchy dodnes. Výrazný posun v kvalitě zvuku, spolu se sympatickým papírovým obalem je jednou z předností nového vydání. Texty všech uvedených písní doplnila v bookletu studie Pavla Klusáka, který tuto slavnou desku hodnotí v celém kontextu tvorby pro děti. Nejlepší písničky pro děti znovu a v dokonale remasterovaném zvuku. Hudba: Petr Skoumal Texty: Emanuel Frynta, František Halas, James Reeves, Petr Skoumal, Pavel Šrut, Jan VodňanskýZpívají Jiří Cerha, Jan Hartl, Hana Horká, Oldřich Kaiser, Jaroslava Krečmerová, Jiří Lábus, Jiří Malšovský, Petr Skoumal, Lubor Šonka C&K Vocal.

Jak se loví gorila (1994)

Obrázek

Pavel Šrut napsal krátké vtipné texty do Českého slabikáře pro první třídy základních škol. Dřív než prvňáčci a jejich učitelky, si ten slabikář přečetl Petr Skoumal (1938 - 2014). Okamžitě se z básniček staly písničky. Album Jak se loví gorila vyšlo poprvé v roce 1994 a hned se stalo nejoblíbenějším dětským titulem. Znamenité písničky pro děti s textem Pavla Šruta a hudbou Petra Skoumala. Najdete zde např. Léto není zima, Racek, Veveruška, Medvědi a lidi, Jeden známý hrabě nebo Kampak běžíš, ježku?. Celková stopáž CD je 42 minut a 34 vteřin.

Pečivo (1995)

image


Kampak běžíš Ježku (2008)


Obálka titulu Kampak běžíš, ježku

Před pěti lety vyšel výběr písniček Petra Skoumala pro děti s názvem Když jde malý bobr spát a dodnes patří k velkým úspěchům hudební tvorby pro nejmenší. Naším další výběrem s názvem Kampak běžíš, ježku, navazujeme na bobra a dodáváme něco navíc: tentokrát jsou na výběru nejen písničky z komponovaných Skoumalových celků Kdyby prase mělo křídla, Jak se loví gorila a Pečivo, ale i písničky z titulů Dejte mi pastelku, nakreslím pejska a Pučmeloud a včelí medvídci. Skoumal inspiruje českou textařskou elitu ale i zpětně on je inspirován vtipnými a hravými texty Emanuela Frynty, Zdeňka Svěráka, Jana Vodňanského či Pavla Šruta. Řadu skladeb si zpívá buď autor sám, nebo s doprovodem dětských interpretů, na několika písničkách se interpretačně podílí C&K Vocal, Jaroslav Olin Nejezchleba a také chlapecký sbor Pueri Gaudentes. Jednoduchost a vtip textů je určuje k poslechu dětem, ale řada skrytých významů a hudební nápaditost pobaví rovnocenně dospělého posluchače. Skoumalův ježek běží k dětským i dospělým posluchačům


Dejte mi pastelku, nakreslím pejska (1999)