"Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny."

HUDEBNÍ CD - Pískomil se vrací (2012), (2014)

27. prosince 2015 v 22:39 |  Hudební CD

A kdy už tam budem? (2012)


obal alba

Pískomil se vrací - nová kapela pro kluky a holky, která se líbí i rodičům!

Nový hudební projekt vznikl jako reakce na naprostý přebytek hlodavců chovaných dětmi v jejich pokojíčcích. Přemnožení a opomíjení pískomilové utíkají z nedbale zajištěných klícek, slaňují po stupačkách do sklepních garáží a usidlují se v kabelových rozvodech automobilů, kde po sobě zanechávají cédéčko v přehrávači. Pískomil přináší pořádnou muziku na CD s názvem A kdy už tam budem? Pískomilovo cédéčko a výstražný trojúhelník: povinná výbava vašeho vozu. Pískomilácké songy snižují hluk motoru a pomáhají posilovat rodinnou pohodu v automobilu! První CD kapely Pískomil se vrací - dovádivé písničky na dlouhé cesty autem. Cédéčko 13 pískniček se jmenuje A kdy už tam budem? přesně podle toho, co děti na zadních sedadlech nejčastěji zajímá.
Uvnitř CD se skrývá kromě malých dárku od Pískomila i soutěž! Kdosprávně odpoví a bude vylosován, tomu přijedeme zahrát na jeho narozeninovou oslavu.

Písničky:

Zajímavostí poťouchlého alba, kterým provádí hlas z autonavigace a neposedné děti, je například zpověď známého zpěváka Radka 'Gipsy' Bangy coby tříměsíčního batolete (Já jsem tady!) nebo punková revolta nezletilých dětí (Dospělácká). Album vzniká ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka a vyjde ve vlastní produkci kapely Pískomil se vrací. Jeho výtvarná podoba je dílem ostravské výtvarnice a animátorky Teréz Nývlt. Nadživotní, koncertní podobu Pískomila zpracoval výtvarník a řezbář Jan Suša, kostýmy pro kapelu navrhl Jakub Skřepský.
Jak vznikl Pískomil a jeho písničky? Popisuje jeden z autorů Ondřej Pečenka: " Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo. Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy.Mít nový repertoár, vlastní malou kapelu a vlastní dítě, to je sen každého otce po třicítce. Tak se u nás doma v podkroví v uplynulém roce zrodil vedle dcery Emilky taky Pískomil. Při večerním uspávání Emilky jsem měl u sebe vždy malé nahrávadlo a tak vznikaly nové melodie. Na pozadí mnoha těchto nahrávek je jasně slyšet miminkovský punkový vokál."

Buďte první, komu se to líbí! (2014)


obal alba

Zbrusu nové album plné dovádivé muziky a peprných songů pro nezbedné kluky a holky nazvané Buďte první, komu se to líbí vydává kapela Pískomil se vrací. Album nabízí více než 34 minut rokenrolu pro děti a jejich rodiče (nejen) do auta pro prázdninové výlety. Tematicky se můžou holky i kluci těšit na chytlavé songy o pirátské holčičí sebrance, na kterou je každej táta krátkej, přiznání zpěvačky Kyti, že nechtěla být zpěvačkou, ale úřednicí, riot-song o čokoládě, lajkování na facebooku se směšným koncem, veverušce z doby ledové nebo hit o starším bráchovi, kterého zajímají jen rychlá auta. Pískomil má zkrátka rád holk'n'kluk'n'roll a jeho svižné písně donutí malé nezbedy k tanci i na zadních sedačkách auta nebo autobusu.
Kapela na nové album přibrala dechové nástroje a album Buďte první, komu se to líbí! má tak ještě svižný rockový nádech - slovy samotného Pískomila "výborně šlape, když se šlape na plyn". Stejně tak ale potěší malé posluchače ze sluchátek při cestě vlakem, v čekárně před prohlídkou u zubaře nebo naopak při radostném úprku, když prohlídka dopadla dobře. Věk fanoušků přitom pro kapelu Pískomil se vrací nehraje zásadní roli - písničky jsou jednoduše určeny všem, kdo jsou schopni zůstat navždy dítětem a umí dát "správňácky" palec nahoru, když se jim něco líbí. "Pískomil říká, že na koncertech můžeš křepčit na nové písně a být tak jednoduše první, komu se to líbí. Ten, kdo zůstal doma, prohloupil. Přijede vůbec Pískomil příště? Vrátí se k nám? Skočím aspoň na facebook a dám mu lajk. Budu tak ve spojení s jeho aktivitami a zjistím snadno, kde můžu být prvním, komu se to líbí," říká frontman Ondřej Pečenka. Pískomil si navíc umí užívat života a dobrodružné cestování s rodinou mu prostě svědčí. "Jakmile vypuknou prázdniny, nic ho neudrží a s novou písní na rtech vyráží na toulky po světě tak jako všechny děti," dodává Pečenka. Z cestovního kufru na svém albu Buďte první, komu se to líbí! tak Pískomil trousí neuvěřitelné, zhudebněné příběhy pro nezdolné mlsouny čokolády, pro neklidné noční spáče, pro všechny čerty a Mikuláše, pro nomádskou odtahovou službu porouchaných slonů z africké dálnice, veverušku z Doby ledové a dokonce i pro tajné vyžírky všech ledniček světových kuchyní.

Seznam písní: Buďte první, komu se to líbí

Pískomil se vrací s další várkou muziky pro děti, která pořádně šlape. Když šlapete na plyn.
A vy BUĎTE PRVNÍ, KOMU SE TO LÍBÍ!
Muzika pro každého, kdo je, byl a zůstal dítětem. Pro každého, kdo dává palec nahoru. Přesně pro tebe, pokud jsi taaakhle malinkej v zubařským křesle, lajkuješ na facebooku, skáčete se ségrou jako holky-pirátky tátovi na záda, když přijde z práce, pro staršího bráchu-vyčůránka, co miluje rychlý auťáky, pro holky, co chtěly být jednou né zpěvačkou, ale úřednicí, pro nezdolné mlsouny čokolády, pro neklidné noční spáče, pro všechny čerty a mikuláše, pro nomádskou odtahovou službu porouchaných slonů z africké dálnice, veverušku z Doby ledové a dokonce i pro tajné vyžírky všech ledniček světových kuchyní. O tom všem Pískomilova kapela složila 12 nových peprných pískniček do auta na rodinné cesty.. Zkrátka muziku, která z vás vydoluje skvělou náladu, i když je zrovna den blbec. Kdo netancuje, přimrzne k sedačce!
Členové kapely Pískomil se vrací:
Onďatra (Ondřej Pečenka, kytara - bicí, zpěv)
Pavoučí Kája (Karolína Dytrtová, zpěv)
Kyti de le Rocha (Kristýna Kudrnáčová, zpěv)
Filip Konipásek (Filip Nebřenský- nespočet hudebních nástrojů, zpěv)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama