"Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny."

HUDEBNÍ FILM - Lotrando a Zubejda

25. prosince 2015 v 21:49 | Ed |  POHÁDKY

Lotrando a Zubejda


PÍSNIČKY ONLINE
http://www.csfd.cz/film/8550-lotrando-a-zubejda/prehled/

Lotrando a Zubejda

  • anglický

    Ruffiano and Sweeteeth

Pohádka / Komedie
Česko / Bulharsko / Francie, 1996, 106 min

Režie:

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

Obsah

  • Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu tam dostalo řádného vychování. Z chlapce, který dosud rostl jako dříví v lese, se mezi mnichy stane jemný mladý muž. Jako poslušný syn pak svému umírajícímu otci slíbí, že řádně převezme jeho řemeslo. Když se duše starého arcilotra konečně odebere do pekla, nastanou mladému Lotrandovi těžké chvíle: jako slušně vychovaný člověk není schopen obrat ani toho nejobyčejnějšího kupčíka. Ještěže potká drvoštěpa Drnce, který se s ním rozdělí o kus chleba s tvarohem... S fortelným dřevorubcem Drncem se Lotrando dostane také do daleké Solimánie. Tam už dlouhou dobu shánějí pravého studovaného doktora. Člověka, který má před jménem lékařskou slabiku "Dr.".
    Jedině takový muž prý - alespoň podle světaznalého cesťáka pana Lustiga - by mohl vyléčit jejich stonavou princeznu Zubejdu, nad níž se sultánovi Solimánovi bolestně svírá jeho široké otcovské srdce. Jenže drvoštěp Drnec, přestože má u jména hned dvě slabiky "dr.", o opravdické medicíně nic neví a nad hlavami vážených hostů z Čech se začnou stahovat černé mraky. Princezna však projeví nečekaný zájem jak o pěkného drvoštěpova pomocníka, tak i o přitažlivý zvyk, podle něhož si zamilovaný muž bere za manželku pouze jednu vyvolenou ženu. V sultánově paláci je naštěstí také hodná krajanka La Mad, která dobře ví, co vlastně Zubejdě schází: slunce, vzduch a to třetí souvisí už přímo s mladým Lotrandem...(oficiální text distributora)
INFO O PÍSNIČKÁCH

http://www.pohadkar.cz/pohadka/lotrando-a-zubejda/pisnicky/V pohádce Lotrando a Zubejda se stalo něco překrásného.Písnička Putování z pohádky Lotrando a Zubejda.
Písnička z pohádky Lotrando a Zubejda nás zavede do loupežnického doupěte.V pohádce Lotrando a Zubejda dorazí do české kotliny delegace z cizí země.Drvoštěp Pavel Zedníček a Lotrando Jiří Strach si v pohádce Lotrando a Zubejda při písničce pokácí pár stromů.V pohádce Lotrando a Zubejda si i mniši v klášteře zazpívají písničku.V české pohádce Lotrando a Zubejda si loupežníci při loupení zpívají písničku Pod dubem za dubem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama