"Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny."

Leden 2016

HUDEBNÍ AKCE - Andre Rieu

28. ledna 2016 v 20:25 KLASICKÁ hudba

André Rieu - The Beautiful Blue Danube


Jeho koncerty jsou jedinečné a jeho tajemstvím je radost z hraní! To vše je houslista, skladatel, aranžér a dirigentAndré Rieu, který si získal svůj titul Král valčíků už začátkem devadesátých let, kdy se rozhodl specializovat na takzvanou lehkou klasiku, především pak na vídeňskou salonní hudbu let dávno minulých. Ročně jeho koncerty, na kterých ho doprovází jeho ansámbl Johann Strauss Orchestra, po celém světě navštíví přes šest set tisíc lidí, díky čemuž se řadí k takovým hvězdám jako je Elton John, Depeche Mode, Cher nebo Bon Jovi
Repertoár jeho koncertů je vlastně předem daný - tvoří ho skladby Johanna Strausse doplněné o kompozice několika dalších autorů vesměs lehčí klasiky a operet. Orchestr měl původně dvanáct hudebníků, ale posléze se rozrostl na více než padesátičlenné obsazení. Postupem času Evropa začala podle Rieuových houslí a pod jeho taktovkou znovu tančit valčík. Tahle vlna se zanedlouho přenesla do Spojených států a Japonska, před časem také zasáhla Austrálii…
Již na jaře roku 2014 André Rieu poprvé nadchnul i pražské publikum. Beznadějně vyprodaná O2 arena se alespoň na několik hodin vrátila v čase a návštěvníci tak mohli okusit těch nejkrásnějších melodií, které dnes neodmyslitelně patří k pilířům hudební historie. Stejně dopadl i letošní beznadějně vyprodaný květnový koncert, který hostila opět naše největší aréna. Je tak velmi potěšující, že André Rieu na své české fanoušky bude myslet v rámci nadcházejícího turné, během kterého u nás opět vystoupí - 26. května 2016 ho přivítáme v Praze a o den později v Bratislavě.
André Rieu patří k nejúspěšnějším hudebníkům posledních dekád. Doposud prodal přes 40 miliónů desek a DVD, získal 411 platinových a 171 zlatých desek a na facebooku ho doprovází více než 1,6 miliónů fanoušků. Jeho práce si váží i kolegové z jiných branží show businessu. Od Jermaine Jacksona přes Heineho až po Anthony Hopkinse - tito všichni v minulosti s tímto hudebním virtuózem, který během svých vystoupení hraje na legendární housle Stradivari z roku 1732, spolupracovali a následně se stali jeho velkými fanoušky. Není se čemu divit. Rieu se během svých koncertů již dávno nespecializuje pouze na vážnou hudbu, ale návštěvníci jeho koncertů se mohou těšit i na ty nejkrásnější melodie z muzikálů, oper a filmů, jejichž interpretaci často doprovází i uznávaní mezinárodní sólisté…

André Rieu na jaře příštího roku absolvuje velké turné po Německu, na které naváže dvěma zmiňovanými koncerty v Praze a Bratislavě. Vstupenky na tato vystoupení budou ke koupi v síti Ticketportal od 7. září, kdy v 10 hodin začne jejich předprodej…
André Rieu se opět vrací do České republiky! Tučně si do svých kalendářů zakřížkujte datum 26. května 2016, uznávaný houslista a jeho Johann Strauss Orchestra opět zbourají pražskou O2 arenu!


ANDRÉ RIEU & ORCHESTRA Tour 2016
AKCE - Koncert pro rodiče s dětmi: Pražské jaro, 28.5.2016, 16:00 (kostel sv.Šimona a Judy)

4. ledna 2016 v 1:03 Hudební AKCE
28.5.
+ Přidat foto
Byl jsem zde
Akci navštívilo 0 lidí

Koncert pro rodiče s dětmi - Pražské jaro 2016

Kdy 28. květen 2016 16:00 - 17:45 Hudební a divadelní akce
Duchovní, folklorní a umělecká díla v podání dětí z úspěšného sboru IUVENTUS, GAUDE! v Kostele sv. Šimona a Judy.

Koncert pro rodiče s dětmi

Sleva 50 % pro rodiny s dětmi (maximálně 2 dospělí a 3 děti). Slevu lze uplatnit v pokladně Pražského jara v Rudolfinu nebo písemně na e-mailové adresevstupenky@colosseum.eu (odběr vstupenek možný v prodejních místech Pražského jara). Slevy nelze uplatnit on-line.

Dětský pěvecký sbor IUVENTUS, GAUDE! (ZUŠ Jablonec nad Nisou) oslavil v letošním roce teprve deset let od svého vzniku. Pozvání na tento festival přichází jabloneckým dětem poprvé a děti jej přijímají jako ocenění poctivé muzikantské práce. Ta se úročí především na soutěžích v zahraničí, kam Iuventus každoročně v létě přiváží tu nejkrásnější dětskou a duchovní sborovou muziku.
A právě z těchto skladeb děti společně s panem sbormistrem sestavily program pro svůj debut na Pražském jaru.
Program koncertu stojí na třech pilířích - na duchovním, folklórním a na tzv. uměleckém spirituálu. Současně nabízí v každé části večera příklady ze světové a následně české sborové tvorby.
Duchovní (a částečně i světské) inspirace, jejichž hudba zazní v prvé části koncertu, učarovaly dětem již v samotných začátcích sboru. Děti velmi brzy pochopily uměleckou hloubku muziky, jež nabízí mnoho způsobů pro jejich sebevyjadřování.
Koncert zahajuje renesanční Pueri, concinite - Děti, zpívejte! - aby nejen symbolicky předznamenalo, kterak dnešní večer bude patřit dětem, ale navíc i prozradilo, že právě dětským hlasům sluší duchovní hudba obzvláště pěkně. První část koncertu jsme prolnuli i třemi inspiracemi ze světské hudby, ale jak Madrigal a Purcellova"Zpívající trubka", tak především Ebenův Řecký slovník napovídají, že zařazení těchto děl mezi duchovní inspirace nebylo žádným omylem.
V prvé části koncertu rádi zařazujeme i tři vzácné zástupce české sborové tvorby. Překrásný Hanušův Magnificat děti nacvičily s ohledem na nedožitých sto let autora a Lukášovo "Gaudete et exsultate" (Raduj se a jásej) je doslova hymnou, která děti provází již od prvních let jejich sboru.
Folklorní inspirace, které přichází ke slovu po přestávce, přivedly během deseti let děti ke vztahu k lidové písni, která na severu Čech již není součástí běžného života. Zatímco české lidové písně děti objevily samy především na cestách autobusem, evropské melodiky se dotkly na světových pódiích právě v těchto skladbách. A lidová píseň již stojí krůček od černošské písně duchovní, která si děti získala zejména v úpravách amerického skladatele Mosese Hogana.
Radost a umělecká nevinnost jsou atributy dětí, které dokáží zpívat o duchovních tématech jako o věcech radostných, roztančit lidovou muziku do bezstarostného veselí a uchopit černošský spirituál v jeho síle poselství. Není náhodou, že své poslaní jablonecké děti vložily i do názvu svého sboru - Mládí, raduj se! - a snaží se je pro sebe i pro své posluchače naplňovat.

Program koncertu

Z duchovních a světských inspirací:

Jacobus Gallus (1550 - 1591) Pueri concinite
Giovanni Gabrieli (1557 - 1612) Alma cortes´e bella
Henry Purcell (1659 - 1695) Sound the trumpet!
(sólo na trubku: Josef Pluhař)
Franz Biebl (1906 - 2001) Ave Maria
György Orbán (1947) Lauda Sion
Vytautas Miškinis (1954) Cantate Domino
Jan Novák (1921 - 1984) Gloria
Jan Hanuš (1915 - 2004) Magnificat
Zdeněk Lukáš (1928 - 2007) Gaudete et exsultate
Petr Eben (1929 - 2007) Řecký slovník (výběr):
Kalokagathia (Ctnost)
Maches epithymia (Dychtivost boje)
Algedon (Bolest)
Charmone Syntychia (Radost, štěstí)

Z folklórních inspirací:

Otmar Mácha (1922 - 2006) Hoj, hura hoj! (z cyklu Halekačky)
Levente Gyöngyösi (1975) Gloria kajoniensis (Gloria in excelsisDeo)
Jaakko Mäntyjärvi (1963) El hambo
Zoltán Kodály (1882 - 1967) Túrót eszik a cigány
Bohuslav Martinů (1890 - 1959) Mořena, Mořena (z cyklu Česká říkadla)
Zdeněk Lukáš (1928 - 2007) Věneček
Eugen Suchoň (1908 - 1993) Bodaj by vás čerti vzali
Otmar Mácha (1922 - 2006) Štyry mile za Opavum

Z inspirací černošských spirituálů:

Moses George Hogan (1957 - 2003) Didn´t My Lord Deliver Daniel?
Michael Tippett (1905-1998) Steal away
Moses George Hogan (1957 - 2003) The Battel of Jericho
Moses George Hogan (1957 - 2003) My soul´s Been Anchored in the Lord

S nákupem vstupenky na Pražské jaro 2016 získáte

Individuální slevu 20 % do všech expozic Národní galerie v Praze info+
Individuální slevu 20 % do všech expozic Centra současného umění DOX info+
50% slevu na jízdném, využijete-li pro cestu na Pražské jaro 2016 vlaky Českých drah info+

AKCE - XII. mezinárodní festival pro děti a mládež „Zimní pohádka 2016“, 8.1.2016, 17:00 (divadlo Hybernia)

4. ledna 2016 v 0:49

XII. mezinárodní festival pro děti a mládež "Zimní pohádka 2016" - Praha

XII. mezinárodní festival pro děti a mládež „Zimní pohádka 2016“ - Praha
Kraj:Praha
Okres:Praha
Obec:Praha
Místo:Divadlo Hybernia, Hybernská 4, Praha
Web:http://www.forum-festival.com/cz
Email:youth-forum@praha-cz.net
Telefon:608889985
XII. mezinárodní festival pro děti a mládež „Zimní pohádka 2016“ - Praha
8. 1. 2016
Divadlo Hybernia, Hybernská 4, Praha 1
Již po dvanácté se uskuteční mezinárodní soutěžní festival pro děti a mládež "Zimní pohádka". Festival, který je mezinárodní přehlídkou pěveckých, hudebních a tanečních souborů i letos přivítá spousty účinkujících z různých zemí.
Záštitu nad festivalem drží Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, primátor hlavního města Prahy a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Program velkolepé show je pečlivě připravován na základě hodnocení mezinárodní poroty. Diváci mohou těšit na pestrou přehlídku různého umění, jako je zpěv, tanec, hra na hudební nástroje atd., na velmi vysoké a profesionální úrovni, a to i přes nízký věk a amatérský statut vystupujících.
Jednotlivá vystoupení budou hodnocena na soutěžní přehlídce, která se bude konat 8. ledna 2016 v Divadle Hybernia v Praze a jejím vyvrcholením bude večerní gala koncert, který proběhne tamtéž od 17:00.
Vstupné: Vstupné: Dospělí 150,- / děti 300,-
Ke každé dětské vstupence obdržíte na místě dárek. Vstupenky je možné zakoupit na místě, nebo v předprodejní síti TicketPortal.
Mediálními partnery akce jsou internetový server Informuji.cz a internetové RadioGo.cz

AKCE - Gala-koncert festivalu dětí a mládeže Praha, 7.1.2016, 15:00 (Městská knihovna)

4. ledna 2016 v 0:47

Gala-koncert festivalu dětí a mládeže Praha

Gala-koncert festivalu dětí a mládeže Praha


Gala-koncert festivalu dětí a mládeže Praha Gala-koncert festivalu dětí a mládeže Praha Gala-koncert festivalu dětí a mládeže Praha
Koncert festivalu Melodie zimního Česka proběhne 7.1. v Městské knihoně (Mariánské náměstí 1 ) v 15.00. Můžete se těšit na nejlepší vystoupení tanečních a hudebních souborů z Ruska, Izraele, Běloruska, Nizozemska a České republiky.
Vstup je pro všechny zdarma!

AKCE - Česká filharmonie: Domácí revue s bicisty ČF 24.4.2016, 10:30 (Dvořákova síň, Rudolfinum)

4. ledna 2016 v 0:40 Hudební AKCE
Neděle 24. 4. 2016 / 10.30 - Dvořákova síň Rudolfina
Nejlepší bicí nástroje najdete doma v kumbálu. Nevěříte? Na našem koncertě uvidíte virtuosy na smetáky, mopy, kyblíky, hrnce… a samozřejmě na spoustu opravdových bicích nástrojů. Zatancuje a zahraje i rodinný soubor domácích skřítků - nabízíme možnost zúčastnit se workshopu, který koncertu předchází. Koná se v neděli 17. 04. 2016 od 13.00 do 15.30 v Rudolfinu.
Pavel POLÍVKA, Daniel MIKOLÁŠEK, Michael KROUTIL, Miroslav KEJMAR a Petr HOLUB

Praktické informace

 • Program doporučujeme dětem ve věku od 5 do 10 let.
 • Délka programu: 60 minut.
 • Cena vstupenek od 100 do 200 Kč. Cena abonmá od 400 do 800 Kč.
 • Vstupenky na workshopy v ceně 50 Kč jsou k dispozici jen po zakoupení vstupenky na koncert (workshopy se vážou pouze ke koncertům 24. 04. a 26. 06. 2016); kapacita míst na přípravných workshopech omezena.
 • Prodej vstupenek v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, on-line na ceskafilharmonie.cz nebo v síti colosseumticket.cz. Rezervace on-line nebo přeszákaznický servis České filharmonie.

AKCE - Česká filharmonie: Rock and roll se Sdružením hlubokých žesťů ČF 3.4.2016, 10:30 (Dvořákova síň, Rudolfinum)

4. ledna 2016 v 0:40 Hudební AKCE

Rock and roll se Sdružením hlubokých žesťů ČF

Neděle 3. 4. 2016 / 10.30 - Dvořákova síň, Rudolfinum
Akrobatické výkony hudebníků i tanečníků ve vzduchu i na podlaze. A na klapkách klavíru. Rychlé prsty na rukou i na nohou. Co to dává dohromady? Přece strhující Rock and Roll a hlavně skvělou hudbu!
Robert KOZÁNEK, Břetislav KOTRBA, Jaroslav TACHOVSKÝ, Lukáš MOŤKA a Karel KUČERA - pozouny, Karel MAILMÁNEK - tuba

Praktické informace

 • Program doporučujeme dětem ve věku od 5 do 10 let.
 • Délka programu: 60 minut.
 • Cena vstupenek od 100 do 200 Kč. Cena abonmá od 400 do 800 Kč.
 • Vstupenky na workshopy v ceně 50 Kč jsou k dispozici jen po zakoupení vstupenky na koncert (workshopy se vážou pouze ke koncertům 24. 04. a 26. 06. 2016); kapacita míst na přípravných workshopech omezena.
 • Prodej vstupenek v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, on-line na ceskafilharmonie.cz nebo v síti colosseumticket.cz. Rezervace on-line nebo přeszákaznický servis České filharmonie.

AKCE - Česká filharmonie:Rodinný sbor a Orchestrální akademie ČF 26.6.2016, 10:30 (Dvořákova síň, Rudolfinum)

4. ledna 2016 v 0:40 Hudební AKCE
Neděle 26. 6. 2016 / 10.30 - Dvořákova síň Rudolfina
A je to tady. Závěrečný slavnostní koncert s celým orchestrem a sborem složeným z rodičů a dětí. Co je na hudbě největší legrace? Přece ji celou správně poskládat dohromady! Koncert s aktivní účastí hudebníků na pódiu i celého obecenstva. Nalaďte se, prosím! Přípravný workshop pro zájemce se koná v sobotu 25. 06. 2016 od 13.30 do 16.30 v Rudolfinu.
Orchestrální akademie České filharmonie, Ondřej VRABEC - dirigent

Praktické informace

 • Program doporučujeme dětem ve věku od 5 do 10 let.
 • Délka programu: 60 minut.
 • Cena vstupenek od 100 do 200 Kč. Cena abonmá od 400 do 800 Kč.
 • Vstupenky na workshopy v ceně 50 Kč jsou k dispozici jen po zakoupení vstupenky na koncert (workshopy se vážou pouze ke koncertům 24. 04. a 26. 06. 2016); kapacita míst na přípravných workshopech omezena.
 • Prodej vstupenek v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, on-line na ceskafilharmonie.cz nebo v síti colosseumticket.cz. Rezervace on-line nebo přeszákaznický servis České filharmonie.

AKCE - Česká filharmonie: Piknik v Rudolfinu 8.5.2016, 13:15 (celé Rudolfinu)

4. ledna 2016 v 0:32 Hudební AKCE
Jak se budí jaro? A co se stane, když jaro zaspí? Chystáme pro vás speciální koncert plný květinových víl, trávových skřítků a rarášků a hlavně jarní hudby. Pohádkovým příběhem provedou děti vypravěč Pavel Tesař a dirigent Marko Ivanović.
Všechny děti i rodiče prosíme, aby na koncert vyrazili vybaveni slaměným (nebo jiným) kloboukem.
Pro děti připravujeme také speciální hudební dílničky, které se budou konat v prostorách Rudolfina.

neděle 8. května 2016 / 13:15-17:00 (koncert v 16:00)

celé Rudolfinum


Praktické informace


AKCE - Česká filharmonie: Tučňáci v Rudolfinu – jako noví! 11.6.2016, 14:00 (Dvořákova síň, Rudolfinum)

4. ledna 2016 v 0:30 Hudební AKCE
Hudebníci v orchestru připomínají díky frakům tak trochu tučňáky, rozhodně když se na ně díváte dětskýma očima. Už čtvrtým rokem zkoumá svět filharmoniků a jejich hudby herec Pavel Liška. Samozřejmě se zvídavým a nadšeným dětským publikem.
Společně už objevovali, jak různě může hudba znít, k čemu je potřeba dirigent a proč se na koncertě nemluví. Ale taky mohli zažít, jaké to je Českou filharmonii dirigovat, zpívat za jejího doprovodu "Proč bychom se netěšili" anebo společně s filharmoniky vytvářet nejnovější hudbu. Zveme na zcela nový, zábavný i poučný program Alice Nellis pro malé školáky i pro rodiče s dětmi!

Termíny v sezoně 2015/2016

Dvořákova síň, Rudolfinum
Pro školy
středa8. 6. 20169:00 a 11:00 hod
čtvrtek9. 6. 20169:00 a 11:00 hod
pátek10. 6. 20169:00 a 11:00 hod

Pro rodiče s dětmi
sobota11. 6. 201614:00 hodObjednat vstupenky

Praktické informace

 • Program je určený pro školní skupiny (žáky 1. stupně ZŠ).
 • Koncert 11. 6. je určený pro rodiče s dětmi především od 5 do 10 let.
 • Cena vstupenek pro školní skupiny je 100 Kč, pedagogický doprovod má vstup zdarma.
 • Rezervace vstupenek pro školní skupiny na e-mailové adrese edu@ceskafilharmonie.cz.
 • Prodej vstupenek jednotlivcům (120 až 280 Kč) v pokladně České filharmoniev Rudolfinu, v síti colosseumticket.cz nebo online, rezervace přes Zákaznický servis.
 • Program trvá 60-70 minut.

AKCE - koncert Planety 20.1.2016, Lucerna Music Bar

3. ledna 2016 v 23:52


MATEJ BENKO: PLANETY

JEDINÝ ŽIVÝ KONCERT!

Naši přední hudebníci se spojili v unikátním projektu písní pro děti i dospělé. Každému vesmírnému tělesu v něm propůjčil hlas jiný zpěvák, Na křtu CD bude příležitost vidět téměř všechny na společném pódiu. MÉNĚ
Album "Planety" zaujme děti i dospělé. Jeho autor, vyhledávaný pianista Matej Benko, známý z projektů Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Richarda Müllera a dalších, tentokrát složil a otextoval 12 písní. Každá z nich vypráví o jiné planetě či vesmírném tělese naší sluneční soustavy a má svůj unikátní "hlas".
Na albu uslyšíte Richarda Müllera, Michaela Kocába, Kláru Vytiskovou, Markétu Foukalovou (Lanugo), Ondřeje Rumla, Xaviera Baumaxu, Radka Pastrňáka (Buty), Milana Cimfe, Yvonne Sanchez, Otu Klempíře (J.A.R.), Dana Bártu a Mateje Benka. Tito interpreti ve spojení s dalšími hudebníky, kteří se na desce podíleli, spolu nasbírali více než 40 ocenění Anděl od Akademie populární hudby.
Téměř všichni muzikanti z alba Planety se začátkem roku 2016 setkají na společném pódiu, aby CD pokřtili. Půjde o jediný živý koncert! Uskuteční se 20. ledna v Lucerna Music Baru o 18:30. Účast zatím není jistá jen pro Richarda Müllera a Michaela Kocába. Pořadatelé ale stále věří, že i oni navzdory pracovnímu vytížení nakonec účast potvrdí.
Koncert je vhodný pro děti školního věku a jejich rodiče. Bavit se ale budou i dospělí bez dětí. Celý program bude trvat přibližně 90 minut. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream. Pro děti do 15 let je vstupné zvýhodněno, pro děti do tří let je zcela zdarma.
Benkovu kapelu tvoří hudebníci: basista Rasťo Uhrík (Jana Kirschner, Vertigo, Lanugo), bubeník Pavel Zbořil (J.A.R., Lucie Bílá, František Kop), perkusista Vít Halška (Ladě, David Koller, Anna K.) kytarista Miroslav Chyška a klávesista Filip Jelínek (Illustratosphere, J.A.R.), a další.