"Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny."

AKCE - koncert Planety 20.1.2016, Lucerna Music Bar

3. ledna 2016 v 23:52


MATEJ BENKO: PLANETY

JEDINÝ ŽIVÝ KONCERT!

Naši přední hudebníci se spojili v unikátním projektu písní pro děti i dospělé. Každému vesmírnému tělesu v něm propůjčil hlas jiný zpěvák, Na křtu CD bude příležitost vidět téměř všechny na společném pódiu. MÉNĚ
Album "Planety" zaujme děti i dospělé. Jeho autor, vyhledávaný pianista Matej Benko, známý z projektů Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Richarda Müllera a dalších, tentokrát složil a otextoval 12 písní. Každá z nich vypráví o jiné planetě či vesmírném tělese naší sluneční soustavy a má svůj unikátní "hlas".
Na albu uslyšíte Richarda Müllera, Michaela Kocába, Kláru Vytiskovou, Markétu Foukalovou (Lanugo), Ondřeje Rumla, Xaviera Baumaxu, Radka Pastrňáka (Buty), Milana Cimfe, Yvonne Sanchez, Otu Klempíře (J.A.R.), Dana Bártu a Mateje Benka. Tito interpreti ve spojení s dalšími hudebníky, kteří se na desce podíleli, spolu nasbírali více než 40 ocenění Anděl od Akademie populární hudby.
Téměř všichni muzikanti z alba Planety se začátkem roku 2016 setkají na společném pódiu, aby CD pokřtili. Půjde o jediný živý koncert! Uskuteční se 20. ledna v Lucerna Music Baru o 18:30. Účast zatím není jistá jen pro Richarda Müllera a Michaela Kocába. Pořadatelé ale stále věří, že i oni navzdory pracovnímu vytížení nakonec účast potvrdí.
Koncert je vhodný pro děti školního věku a jejich rodiče. Bavit se ale budou i dospělí bez dětí. Celý program bude trvat přibližně 90 minut. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream. Pro děti do 15 let je vstupné zvýhodněno, pro děti do tří let je zcela zdarma.
Benkovu kapelu tvoří hudebníci: basista Rasťo Uhrík (Jana Kirschner, Vertigo, Lanugo), bubeník Pavel Zbořil (J.A.R., Lucie Bílá, František Kop), perkusista Vít Halška (Ladě, David Koller, Anna K.) kytarista Miroslav Chyška a klávesista Filip Jelínek (Illustratosphere, J.A.R.), a další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama